درباره ما

بازدید: 824

فروشگاه بازار امید وابسته است به موسسه توانمندسازی امید. 

گروه هدف موسسه توانمندی سازی امید

خوب است بدانیم که بر اساس آمارهای رسمی ، بین 2 تا 3 درصد از جمعیت ایران را توانیابان ذهنی در طیف های مختلف شامل گروه های سندروم داون ، اوتیسم ، افراد با نیاز های ویژه ذهنی (آموزش پذیر ، تربیت پذیر و ...) تشکیل می دهند. که هر کدام این افراد فراخور شرایط خاصی که دارند نیازمند توجه و برنامه ویژه ای در عرصه های مختلف می باشد. 
از جمله مفاهیم ارزشمندی که در آموزه های دینی و ملی ، مورد عنایت و توجه خاصی قرار گرفته و به آن سفارش و امر شده ، احسان و نیکوکاری است.
احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در عرصه های فردی ، اجتماعی ، فرهنگی اقتصادی و معنوی و ... دارد. مومنان واقعی و انسان های صاحب خرد و اندیشه در هر عصر و نسلی ، سعی و تلاش نموده اند خود را به صفت و ویژگی احسان و نیکوکاری آراسته سازند. احسان و نیکوکاری و کمک به انسان های ضعیف و ناتوان آثار و پیامد های ارزشمند و مثبتی را در دنیا و آخرت به دنبال دارد.

موسسه نیکوکاری توانمند سازی امید

با هدف حمایت مادی و معنوی از جامعه توان یابان ذهنی ، سندروم داون ، اوتیسم و خانواده های آنان به شماره ثبت 46106 و با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور ، فعالیت کشوری خود را در سال 1398 آغاز نموده است. که با توجه به مطالعات و شناخت لازم از گروه هدف ، رویکرد فعالیت های اجرایی موسسه بر اساس اهداف پیش بینی شده در اساسنامه موسسه به شرح ذیل تعیین شده است:
1.ایجاد بستر های لازم برای تولید ، اشتغال زایی و درآمدزایی برای جامعه هدف و خانواده آن ها ، که این موضوع از طریق ساماندهی و برنامه ریزی در زمینه های فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی با هماهنگی نهاد ها و سازمان های مرتبط و همچنین افراد حقیقی و حقوقی به اشکال مختلف اجرا می شود.
2. توسعه فعالیت های ورزشی ، یکی از کارآمدترین برنامه هایی که می تواند به بهبود و بالابردن سطح سلامت و رشد شخصیت فردی و اجتماعی جامعه هدف کمک نماید ، توجه ویژه به توسعه ورزش همگانی و قهرمانی می باشد.
3. ارائه و ارتقاء خدمات پزشکی ، درمانی ، توانبخشی و بهداشتی به منظور جلوگیری از بروز مشکلات جسمی و کاهش آلام و ... افزایش روند بهبودی اعضاء گروه هدف
4. ارائه خدمات امور رفاهی و معشیتی ، با توجه به هزینه های سنگین که خانواده ها در خصوص نگهداری ، آموزش و مسائل مختلف گروه هدف متحمل می شوند ، لذا موسسه تلاش دارد که بتواند حداقل در این زمینه ، خدماتی را برای جامعه هدف به شکل مناسب ارایه نماید.
5. ارائه خدمات گردشگری ، تفریحی ، زیارتی و ... به منظور بالابردن سطح نشاط و امید و بهبود روابط اجتماعی و تعمیق باور های مذهبی بصورت فعالیت های دوره ای و غیرمتمرکز.
6. ارائه خدمات آموزشی ، فرهنگی و هنری در راستای ارتقاء سطح علمی ، مهارتی گروه هدف و با همکاری نهاد های فرهنگی ، هنری و آموزشی و همچنین با مشارکت افراد حقیقی و حقوقی
7. ترویج فرهنگ دینی و تبیین جایگاه اسلامی خانواده ها با هدف بهبود نگرش عامه مردم به گروه هدف و خانواده آن ها با هماهنگی و همکاری صدا و سیما و رسانه های گروهی به لحاظ تدوین برنامه های مختلف
8. ایجاد بستر های لازم برای فعالیت های اقتصادی به منظور درآمد زایی در راستای اهداف موسسه با هماهنگی های لازم با شرکت ها و موسسات و افراد حقیقی و حقوقی جهت ایجاد تفاهم نامه مشترک برای ایجاد طرح های تولیدی ، مشارکتی ، خدماتی ، بازرگانی در راستای درآمدزایی و با هدف ارایه خدمات هدفمند به گروه هدف و خانواده آن ها
9. دفاع از حقوق شهروندی جامعه هدف به منظور احیاء حقوق حقه آنها در جوامع مختلف برای گری و دریافت خدمات و امتیاز های قانونی با دعوت از حقوقدانان و کارشناسان با استفاده از ظرفیت های موجود نمایندگان مجلس.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد